ENTA MÜHENDİSLİK ARITMA ŞTİ. YENİ PAZARLARA AÇILMA HEDEFİNDE DÜNYA GAZETESİ 13.08.2013

“ENTA MÜHENDİSLİK YENİ PAZARLARA AÇILMA HEDEFİNDE”

Sektörde geçen yıl yaşanan olumlu gelişmelerin firmalarına da yansıdığını belirten Enta Mühendislik Genel Müdrü Mehmet Yüceyurt, “Bu gelişmelerle 2013 sonuna kadar ciromuzu ikiye katlayarak 15 milyon TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz. 2013 ve sonraki yıllar için beklentilerimiz özellikle sanayi bölgelerinde çevre ile ilgili konularda duyarlılığın artması ve çevreye verilen zararın yok edilmesi ya da en aza indirilmesi için yoğun çalışmalar yapılmasıdır” dedi. Enta Mühendislik olarak gelişmekte olan bu pazarlarda konumlarını güçlendrimek istediklerini ifade eden Yüceyurt, “Bulgaristan, Romanya, Rusya, Türkmenistan, Azerbaycan, Afganistan gibi yeni ülkelere açılmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yurtiçindeki endüstrilere dönük projelerde daha fazla yer alıp kazandığımız birikimleri, tecrübeli kadromuzla değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Özellikle müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmetler konusunda çok hassas davrandıklarını vurgulayan Yüceyurt, Türkiye’de firmaları için yaptırdıkları marka tesciliyle Irak, Pakistan, Libya gibi ülkelerde Enta Mühendislik olarak kaydolduklarını açıkladı. Yurtdışında çeşitli fuarlara katılarak Irak, Libya ve Pakistan’da marka bilinirliklerini artırdıklarına dikkat çeken Yüceyurt, “Diğer ülkelerdeki çalışmalarımız da her geçen gün artıyor. Özellikle yakın coğrafyamızdaki ülkelerin teknolojik yetersizlikleri bizlere büyük fırsatlar oluşturuyor. Bu fırsatlardan maksimum düzeyde faydalanmak, teknoloji ihraç eden ülkeler arasında yerimizi güçlendirmek için devletimizin desteğine çok ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.

Faaliyete başladıkları 1994’ten bugüne kadar Türkiye‘de ve dünyanın 12 ülkesinde 400’e yakın projeye imza attıklarını belirten Mehmet Yüceyurt, projelendirme, evsel, endüstriyel, paket atıksu arıtma, su arıtma ve şartlandırma, ekipman üretimi, çamur bertarafı, tuz çözeltisi hazırlama, yüzme havuzları, işletme bakım projelendirme, üretim, montaj ve çevre danışmanlığı (atık yönetimi, çevre izin ve lisanslarının alınması gibi) konularında hizmet verdiklerini kaydetti.