Yönetim Kurulu

Mehmet YÜCEYURT

Mehmet YÜCEYURT, 1997 yılından beri Enta’da çalışmakta olup, 2002  Yılından itibaren Enta’nın Genel Müdürü ve  yönetim kurulu üyesidir. Cumhuriyet üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünde 1993 yılında Lisans eğitimini tamamlamıştır.  Yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İngilizce  konuşmaktadır. Mehmet YÜCEYURT evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Uzi SEZER

Uzi SEZER,  Enta’nın yönetim kurulu üyesidir.

Boğaziçi Üniversitesi’nde doktora çalışmaları yapmış, aynı üniversiteden Çevre Mühendisliği Yüksek Lisans ve İnşaat Mühendisliği bölümünden lisans eğitimi almıştır. Almanca ve İngilizce konuşmaktadır. Uzi SEZER evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Tayfun YURDAERTayfun YURDAER

Tayfun YURDAER, Enta kurucu ortağı ve yönetim kurulu üyesidir. 1994 yılında Uzi SEZER ile birlikte kurduğu Enta’yı takiben İnsa  Yapı, Geobos Zemin Güçlendirme, Doğa Gayrımenkul ve Kasa İnşaat gibi sektörün öncü firmalarının kuruluşu, yönetimi ve ortaklığında bulunmuştur. Tayfun YURDAER, Boğaziçi Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği lisans eğitimi sonrası, Boğaziçi Üniversitesi’nde Çevre Mühendisliği bölümünden Yüksek lisans derecesi aldı. İngilizce ve Rusça konuşmaktadır. Tayfun YURDAER evli ve 2 çocuk babasıdır.